Header

TOLEDO

Skład zespołu

Zespół TOLEDO od samego początku tworzą jego założyciele, czyli Tomasz Rozum oraz Marek DąbrowskiGrupę TOLEDO utworzyli oni na początku roku 1996 w Sochaczewie, czyli swoim rodzinnym mieście. W momencie decyzji o powstaniu zespołu obydwaj mieli już bogate doświadczenia estradowe, występując wcześniej oddzielnie w różnych muzycznych formacjach. Fakt ten bardzo ułatwił im wspólną pracę i już od samego początku działalności TOLEDO mogli działać bardzo intensywnie.

Tomasz Rozum (wokal, gitara) Muzyką zaczął interesować się już w okresie szkoły podstawowej i w tym czasie był uczestnikiem wielu muzycznych przeglądów i konkursów, zdobywając na nich często laury zwycięzcy. Zawsze był doceniany za nowatorskie interpretacje swoich wykonań oraz własny, niepowtarzalny muzyczno-wokalny styl. Tomek realizował się także doskonale na obozach i biwakach harcerskich, podczas których śpiew i gra na gitarze były u niego na porządku dziennym.

Marek Dąbrowski (wokal, instrumenty klawiszowe, gitary) Odkąd pamięta muzyka miała dla niego ogromne znaczenie i zawsze stawiał ją na czołowym miejscu. Na początku intensywnie słuchał różnorodnych muzycznych gatunków a potem odkrył, że jeszcze więcej radości przynosi mu bycie twórcą i wykonawcą. Zaczął tworzyć własne kompozycje, które następnie prezentował na licznych akademiach szkolnych oraz muzycznych przeglądach.

Żelazny skład TOLEDO tworzyły od zawsze dwie wyżej wymienione osoby, natomiast skład poszerzony przez minione lata mocno ewoluował. W zależności od potrzeb koncertowych bywał on często rozbudowywany (m.in. współpraca z licznymi grupami tanecznymi).

Dyskografia zespołu

Debiutancką płytę pt. „Zakochajmy się” grupa wydała pod koniec roku 1997. Pierwszym przebojem był zaś tytułowy utwór, do którego nakręcono teledysk na plaży w Jastrzębiej Górze. Płyta ta przyniosła później kolejne hity: „I tylko Ty” oraz „To nie moja wina”.

Latem 1998 roku ukazała się druga płyta pt. „Prawda i sny”. Album ten cieszył się jeszcze większym powodzeniem niż album poprzedni. Grupa Toledo za jego sprawą wylansowała kolejne przeboje: „Ze mną bądź”, „Serca dwa”, „Zostaw mi nadzieję” oraz „Miłość”.

Kolejne wydawnictwo to płyta „Radosne lata dni” z roku 1999, która była promowana przez teledyski nakręcone we Francji, na Lazurowym Wybrzeżu. Były to tytułowe „Radosne lata dni” oraz „Jasna noc”.

Następnymi muzycznymi propozycjami zespołowi również udało się z dobrym skutkiem zapisać w historii muzyki tanecznej. W roku 2000 została wydana płyta „Wakacyjny flirt” z przebojem pt. „Chciałbym z Tobą”.

W roku 2002 światło dzienne ujrzała płyta pt. „Chciałem tyle dać” z promującym ją utworem tytułowym.

Po roku 2002 nastąpił okres, w którym zespół intensywnie koncertował w kraju i za granicą. W tym czasie wydanych zostało kilka płyt będących kompilacjami największych przebojów grupy. W roku 2011 zespół TOLEDO nakręcił teledysk do swojej najnowszej kompozycji pt. „Cały będę Twój”, która okazała się wielkim sukcesem i klip ten przez wiele tygodni utrzymywał się na szczytowych pozycjach wielu list przebojów. M.in. w muzycznej stacji Polo TV, która w tym okresie weszła na rynek telewizyjny.

Po zrealizowaniu na przestrzeni następnych lat, kilku kolejnych teledyskowych premier, w roku 2016 zespół wydał płytę noszącą tytuł „Coś pięknego”.

Oferta zespołu

Zespół TOLEDO z powodzeniem występuje na wszelkiego rodzaju okolicznościowych festynach i imprezach plenerowych. Muzyka TOLEDO równie dobrze pasuje do dyskotek oraz klubów tanecznych, w których to zespół także sukcesywnie występuje. Członkowie grupy swoją obecnością równie chętnie uatrakcyjniają imprezy weselne. Są bardzo wszechstronni i często otwierają się na nawet najbardziej zwariowane koncertowe propozycje.

 

Teledyski